HIGH5 Nutrition > Alergeny / zdravotní stav

Alergeny / zdravotní stav

Statiny a látky obsažené v grapefruitu

Obsah látek z grapefruitu bude ve srovnání například se sklenicí grepového džusu minimální. Příchutě ZERO, ve kterých není grep, neobsahují žádné složky grapefruitu. Pokud jste na grapefruit citliví, doporučujeme užívat grepové příchutě ZERO s opatrností. Pokud si nejste jistí mezí tolerance, konzultujte s vaším lékařem a zkuste produkt nejprve namíchat velice slabě a postupně zvyšujte dávky, abyste si byli jistí, že nedojde k žádným vedlejším efektům.

Alergie na oříšky

Následující tyčinky obsahují oříšky:

4:1 Bar, EnergyBar Peanut a EnergyBar Chocolate Orange. Na stejné výrobní lince se zpracovávají i ořechy, avšak riziko křížové kontaminace je naprosto minimální. Nicméně, naprosto 100% garanci nepřítomnost ořechů v ostatních tyčinkách garantovat nemůžeme.

Jsou v produktech HIGH5 alergeny?

Vyvíjíme velké úsilí, abychom udrželi naše produkty bez zbytečných složek a alergenů. Naneštěstí není vždy možné se vyhnout všem alergenům. Pokud jste alergičtí na nějakou složku, přečtěte si, prosím, složení u konkrétního produktu. Alergeny jsou zvýrazněny tučně.

Jsou produkty HIGH5 bez lepku / vhodné pro celiaky?

Produkty bez lepku jsou tyto:

ZERO; EnergySource; EnergySource Plus; EnergySource X’treme; EnergySource 4:1; Protein Recovery; EnergyGel; EnergyGel Plus; IsoGel; IsoGel Plus a ProteinBar.

Lepek obsahují tyto produkty:

EnergyBar; 4:1 Training Bar (vysoký obsah) and SportsBar (vysoký obsah). Pokud máte lepkovou intoleranci, měli byste se těmto produktům vyhnout.

Tyčinky EnergyBar obsahují vločky, které nejsou certifikované jako bezlepkové. Náhodné testování, které jsme provedli, ukázalo, že obsah lepku je daleko pod hranicí stanovenou EU pro bezlepkové produkty.

Maltodextrin, který pouźíváme, je vyroben z kukuřice.

Jsou produkty HIGH5 vhodné pro diabetiky (typ 1 a 2)?

Bohužel na to nemůžeme poskytnout definitivní odpověď. Jde o věc týkající se zdravotního stavu a proto by měla být konzultována s lékařem. Pokud jste diabetik a zkoušíte produkty HIGH5 poprvé, doporučujeme tak učinit pouze za dohledu lékaře!

Jsou produkty HIGH5 vhodné pro vegetariány a vegany?

Všechny produkty mají certifikát od Vegetarian Society = všechny jsou vhodné pro vegetariány.

Většina je vhodná i pro vegany, kromě:

Protein Recovery, EnergySource 4:1 and ProteinBar.

Kolik laktózy obsahuje váš syrovátkový protein?

Laktóza v našem syrovátkovém proteinovém izolátu je typicky: 0.4 % +/- 0.2 (max 1.0 %). Zde přehled syrovátky v jednotlivých produktech:

EnergySource 4:1 – 19.5 g syrovátky
laktóza – méně než 0.195 %*
*Laktóza se pohybuje 0.039 % a 0.117 % (typicky 0.078 %)

Protein Recovery – 29.5 g syrovátky
laktóza – měně 0.295 %*
*Laktóza se pohybuje mezi 0.059 % a 0.177 % (typicky 0.118 %)