HIGH5 Nutrition > Výzkum > Spalujte o 41% více tuku

Spalujte o 41% více tuku

Nezávislý výzkum ukázal, že už pouhé pití nízkokalorických sportovních nápojů místo běžného sportovního nápoje vedlo k tomu, že všech 22 účastníků výzkumu spálilo během tréninku o 41 procent více tuku.

Studie byla navržena tak, aby srovnala vliv nápoje pouze s elektrolyty a běžně dostupných sacharidových drinků. Zkoumal se rozdíl v oxidaci (spalování) tuků během tréninku o mírné intenzitě.

Dvojitě zaslepená překřížená studie zkoumala 22 rekreačních sportovců, kteří během hodinového tréninku na stacionárním kole o mírné intenzitě konzumovali buď 1 litr sacharidového nápoje, nebo 1 litr sportovního drinku High5 ZERO obsahujícího pouze elektrolyty.

Nápoj byl sportovcům podáván v dávce 250 ml na začátku tréninku a dále pak po 15, 30 a 45 minutách. Úroveň oxidace tuků a sacharidů byla stanovena podle vzorků vydechovaného vzduchu (technika Douglasova vaku), přičemž byly uplatněny zásady nepřímé kalorimetrie. Studie byla prováděna brzy ráno na lačno.

Oxidace nadbytečného tuku

Průměrný nárůst množství oxidovaného (spáleného) tuku během tréninku byl u nápoje s elektrolyty 41,4 ± 10,4 % (průměr ± standardní chyba), zatímco u oblíbeného sacharidového drinku 6,6 %. Toto zjištění nebylo neočekávané a je v souladu s jiným výzkumem, který prokázal zvýšenou úroveň oxidace tuků, pokud byla během tréninku místo sacharidového nápoje konzumována čistá voda. Doplňování elektrolytů místo čisté vody je však důležité, protože pomáhá lépe rehydratovat organismus a nahrazovat elektrolyty vyloučené pocením.

Výsledky této studie jsou tak v souladu se zdravým rozumem, protože ukazují, že přechod od sacharidových nápojů k nápojům obsahujícím elektrolyty vede ke zvýšení úrovně oxidace tuků během tréninku. Tato zjištění jsou důležitá především pro ty, kteří chtějí během tréninku podpořit spalování tuků a zároveň pro ty, kteří chtějí zpomalit vyčerpávání zdrojů sacharidů. ZERO je nápoj určený k použití při tréninku, ne během vytrvalostních závodů, kdy je potřeba zajistit vysoký příjem sacharidů. Pro více informací o výživových strategiích během závodního dne si přečtěte naše výživové plány.

ZERO je nízkokalorický sportovní nápoj s elektrolyty, který může být používán jako součást programu pro snížení hmotnosti zahrnujícího pravidelný trénink a vyváženou stravu s omezeným příjmem kalorií. Sám o sobě není určen jako doplněk pro snižování hmotnosti.

Tuto srovnávací studii provedla Dr. Carrie Fergusonová (Divize integrační a systémové biologie, Fakulta biomedicínských a biologických věd, Glasgow University).

Stáhnout studii: „Srovnání vlivu sportovního nápoje s elektrolyty a běžně dostupného sacharidového nápoje na spalování tuku během tréninku na cyklotrenažeru ve střední intenzitě“