HIGH5 Nutrition > Výzkum > Ujeďte o 26 % delší vzdálenost bez změny tréninku

Ujeďte o 26 % delší vzdálenost bez změny tréninku

Pokud budete během cyklistického závodu dodržovat rady z výživové příručky od High5, můžete prodloužit svůj dojezd při stejné rychlosti o 26 %, aniž byste jakkoliv měnili svůj trénink.

V roce 2012 provedli nezávislí sportovní vědci test, který byl vypsán na stránkách Cycling Weekly. Cyklisté měli za úkol ujet co nejrychleji trasu dlouhou 60 mil a pokud jim zbyly ještě nějaké síly, pokračovali ve stejném tempu, dokud mohli.

V jednom případě testovaní cyklisté používali svou vlastní sportovní výživu, kterou by za běžných okolností při podobném závodu používali. Ve druhém pak následovali vědecky podloženou nutriční strategii podle pokročilé nutriční příručky High5.

Závěry

Při použití strategie High5 dojeli testovaní cyklisté v průměru o 26 % dále.

Tato studie má pro sportovce zajímavý výstup. Pokud je jezdec schopen bez problému ujet závod na 60 mil při použití vlastní výživy, mohl by pouhým přechodem na výživu podle výživové příručky High5 přejít na závod na 90 mil. Dá se říci, že by mohl ujet 90 mil stejnou rychlostí a se stejnou mírou únavy, jakou běžně pociťuje při závodu na 60 mil.

Je také důležité si uvědomit, že čím delší je trať závodu (90, 100, 120, 140 mil), tím výraznější je přínos použití High5. Například pokud zvládnete ujet „pouze“ závod na 100 mil, s použitím výživového plánu High5 můžete při zachování stejné rychlosti absolvovat závod na 130 mil. Stejné principy lze aplikovat i na delší závody v triatlonu.

Z jiného úhlu pohledu – místo toho, abyste na konci závodu na 100 mil spadli z kola únavou, s High5 budete mít před cílem energii na závěrečný sprint a ještě odjedete na kole domů!

Neváhejte a vyzkoušejte naše výživové plány

Výživové plány High5 si můžete stáhnout zdarma. Jsou založené na nejnovějších vědeckých poznatcích a ukážou vám, jak správně používat produkty High5. Rady z příručky jsou snadno aplikovatelné a byly sestaveny díky zpětné vazbě získané od tisíců sportovců, kteří se účastní nejtvrdších vytrvalostních výzev na světě.

Plány jsou sestaveny pro širokou škálu sportů a pokrývají nejrůznější vzdálenosti i podmínky – od chladného ledna ve Velké Británii až po spalující léto v Austrálii. Poskytují také vědecké rady o správné dávce kofeinu pro podporu výkonnosti v závislosti na tělesné hmotnosti a délce závodu. V rámci výše uvedené studie se testovaní cyklisté řídili podle plánu High5 pro silniční cyklistiku.

Studie 4 – Vliv nutriční strategie na vzdálenost ujetou během simulovaného cyklistického závodu