HIGH5 Nutrition > Výzkum > Zrychlete svou jízdu na kole i bez změny tréninku

Zrychlete svou jízdu na kole i bez změny tréninku

Pokud se budete během cyklistického závodu držet výživových plánů od High5, můžete zlepšit svůj výkon až o 15 %, aniž byste jakkoliv měnili svůj trénink.

Proběhly tři studie, které se zabývaly účinkem sportovního nápoje High5 na výkonnost. Uvedený nápoj obsahuje maltodextrin a fruktózu v poměru 2:1 – 2 díly maltodextrinu (řetězce glukózy) ku 1 dílu fruktózy.

Při studii bylo dodržováno dávkování z výživových plánů High5. Všechny testy probíhaly podobně: cyklisté jeli 2,5 hodiny v mírném tempu a následně absolvovali měřený závod na čas.

V prvním testu závodníci konzumovali svou vlastní sportovní výživu, kterou by za běžných okolností při podobném závodu používali. Ve druhém se drželi vědecky podloženého výživového plánu podle High5.

Test byl navržen tak, aby simuloval skutečný silniční závod, při kterém se s blížícím se koncem zvyšuje tempo. Ukázal také, kolik energie měli závodníci v rezervě pro „nakopnutí“ výkonu v pozdní části závodu, což může být důležité pro řadu dalších sportů. Tři studie byly provedeny ve třech různých zemích s různými výzkumníky i sportovci. Důležité je, že sportovní nápoj High5 nebyl v případě těchto testů srovnáván s čistou vodou, ale s běžnou sportovní výživou, kterou cyklisté běžně používají během podobného závodu.

Studie 1 (2009): Cycling Weekly / Glasgow University

  • Časovka na 40 mil byla při použití High5 dokončena v průměru o 5 minut a 45 sekund rychleji. Více…

Studie 2 (2009): Martin-Luther-University, Německo

  • Během závodu na 40 mil dosáhli závodníci díky High5 v průměru o 15 % vyššího výkonu (nárůst ze 184 na 212 wattů) a závod dokončili v průměru o 8 minut a 12 sekund rychleji. Více…

Studie 3 (2010): Prof. Ernst Albin Hansen, Aalborg University, Dánsko –

 

Je důležité poznamenat, že tyto testy byly provedeny na středně náročných vytrvalostních tratích, jejichž absolvování trvá přibližně 4 až 5 hodin. Při delších závodech jako je na příklad jedenáctihodinový triatlon, bude vliv na výkonnost ještě výraznější.

Výživové plány High5 si můžete stáhnout zdarma. Jsou založené na nejnovějších vědeckých poznatcích a ukážou vám, jak správně používat produkty High5. Doporučení z příruček jsou snadno aplikovatelná a byla vyvinuta díky zpětné vazbě získané od tisíců sportovců, kteří se účastní nejtvrdších vytrvalostních výzev na světě.

Plány jsou také využitelné pro širokou škálu sportů a pokrývají nejrůznější vzdálenosti i podmínky – od chladného ledna ve Velké Británii až po spalující léto v Austrálii. Poskytují rovněž vědecky ověřený podklad o správné dávce kofeinu pro podporu výkonnosti v závislosti na tělesné hmotnosti a délce závodu.

*Studie 1, 2 a 3 ukazují průměrné zlepšení výkonnosti. Skutečné zlepšení výkonnosti se může individuálně lišit.