HIGH5 Nutrition > Výživové plány > Ostatní sporty > Florbal

Florbal

Florbal představuje tzv. intervalový typ výkonu se střídáním intenzity zatížení. Intenzita zatížení je středně vysoká až maximální. Metabolické krytí zajišťuje během výkonu především anaerobní glykolýza a aerobní fosforylace. Zdrojem energie je tedy především glykogen = sacharidy.


PALIVO PRO FLORBAL

  • Vaším vysokoenergetickým palivem jsou sacharidy – umožní Vám podat intenzivní výkon i v druhé části zápasu, která bývá často rozhodující. Naneštěstí je vaše tělo schopno uložit do zásoby jen omezené množství, které se z většiny vyčerpá zejména během první hodiny výkonu. Doplňováním těchto zásob se tedy zvýší i množství energie, kterou budete mít k dispozici. Výkon si užijete a nebudete se cítit tak vyčerpaní, zejména ke konci.
  • HIGH5 Energy Drink je sportovní nápoj, který obsahuje revoluční sacharidovou formuli (fruktóza 2:1), která prodlouží vaši vytrvalost. Přečtěte si v našich článcích o těchto nápojích a jak je využít.

SPRÁVNÁ HYDRATACE

  • Při pocení ztrácíme elektrolyty a tekutiny. Pokud je nenahradíte, hrozí vám dehydratace, což ovlivní i váš výkon. Energy Drink obsahuje kromě vysokooktanových sacharidů také elektrolyty, které zvyšují absorpci vody a pomáhají vám znovu se hydratovat.

PŘED ZÁPASEM/VÝKONEM

  • Chcete-li dodat tělu maximum energie a zároveň se nakopnout i pomocí kofeinu, začněte popíjet 60-90 minut před začátkem utkání jednu dávku Energy Drink Caffeine Hit.
  • V případě, že chcete dodat do těla pouze energii bez stimulace, tedy bez kofeinu, začněte popíjet 60-90 minut před začátkem utkání jednu dávku Energy Drink.
  • V případě potřeby lehké svačiny cca 90 minut před výkonem, zařaďte tyčinku Energy Bar, kterou můžete zapíjet jedním z výše zmíněných nápojů.

BĚHEM ZÁPASU/VÝKONU

  • Těsně před zápasem začněte popíjet v kabinách Energy Drink v množství cca 100 až 200 ml, dodáte tak tělu další důležité sacharidy a elektrolyty ještě před začátkem utkání, zbytek nápoje popíjejte o přestávce mezi jednotlivými částmi utkání.
  • Při vysokých ztrátách tekutin (nadměrné pocení), nebo výskytu svalových křečí, lze doplnit každou dávku Energy Drink (500 ml) o jednu tabletu ZERO Neutral.
  • Další možné alternativy k produktu Energy Drink, které lze použít: Energy Drink Caffeine: tento produkt použijte v případě potřeby lehké stimulace kofeinem i během utkání. Nízkokalorické tablety Zero s obsahem elektrolytů, bez obsahu energie.

PO ZÁPASE/VÝKONU

Vypijte jednu dávku Recovery Drink co nejdříve po ukončení zápasu. Po hodině či dvou si dejte pořádné, vyvážené jídlo.